Problemy finansowe można rozwiązać poza bankiem

Coraz większą popularnością cieszą się pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe. Trudno temu się dziwić. Formalności ograniczone są tam do minimum, a decyzje o przyznaniu pożyczki zapadają w krótkim czasie od chwili złożenia wniosku, a pieniądze wypłacane są błyskawicznie. Skoro więc bez problemu i niemal od ręki można skorzystać z dodatkowego zastrzyku pieniędzy, to może warto po nie sięgnąć?

Czego nie może bank, może firma pozabankowa

Działalność polskich banków opiera się na prawie bankowym, które jest bardzo restrykcyjne. Odgórnie narzucone przepisy mówią o tym, jak ma wyglądać weryfikacja kredytobiorców. To bardzo szczegółowy proces, a formalności z nim związane są długotrwałe. Decyzję odmowną osoba ubiegająca się o kredyt może uzyskać z wielu powodów.

Zupełnie inaczej wygląda to w firmach pozabankowych, które same ustalają warunki, na jakich udzielane będą pożyczki. Tu nie obowiązuje prawo bankowe, więc pole do działania jest szersze. Klient, który z punktu widzenia banku nie jest osobą godną zaufania na tyle, by pożyczyć mu pieniądze, może poza bankiem zostać oceniony na tyle pozytywnie, by przyznana mu została nawet nowoczesna pożyczka pozabankowa przez internet.

Liczy się komfort klienta

Prawo rynku obowiązuje w każdej branży, również wśród pożyczkodawców. Tu, jak wszędzie, liczy się klient i to jego potrzeby brane są przede wszystkim pod uwagę w procesie tworzenia oferty. Zdecydowana większość firm udzielających pożyczek pozabankowych troszczy się o komfort osób, które szukają u nich zastrzyku finansowego. Stąd tak wiele pojawiających się na rynku ofert pożyczek przyznawanych przez Internet lub w domu klienta. To duży ukłon w kierunku osób zapracowanych i zabieganych w codziennych obowiązkach, dla których wizyta w siedzibie pożyczkodawcy może być problemem.

Sama weryfikacja pożyczkobiorcy odbywa się szybko i bez konieczności stawiania się osoby w siedzibie firmy. Współczesna technologia pozwala przeprowadzić proces sprawnie i skutecznie nawet na odległość. Dla klienta oznacza to tyle, że nie musi ogranicz się jedynie do ofert dostępnych w miejscu jego zamieszkania. Internet i odpowiednie systemy pozwalają na współpracę z firmą ogólnopolską, która swoją siedzibę ma oddaloną nawet o kilkaset kilometrów od klienta.

Nie trzeba się tłumaczyć

Zanim bank udzieli kredytu, musi zapoznać się z celem, na jaki przeznaczone zostaną pieniądze. Zupełnie inaczej wygląda to firmie udzielającej pożyczki. Tu nie ma znaczenia, na co klientowi potrzebna jest gotówka. Stąd bierze się duża popularność pożyczek pozabankowych wśród osób, które chcą skorzystać np. z atrakcyjnej wyprzedaży posezonowej organizowanej w pobliskim centrum handlowym lub pragnącym szybko wyjechać na zasłużony urlop, który okazał się możliwy w ostatniej chwili.